Wydarzenia

Pomagamy Boali
Wydarzenia 01 lutego 2020

Mam na imię br. Symeon Masarczyk. Jestem franciszkaninem, kapłanem, misjonarzem w Republice Środkowoafrykańskiej. Od trzech miesięcy posługuję jako proboszcz w parafii św. Piotra Apostoła w Boali, w Archidiecezji Bangui. Zważywszy na liczbę formacji, które pragniemy przeprowadzić w tym roku oraz na wydatki z nimi związane, zwracamy się z gorącą prośba o pokrycie kosztów przedstawionych projektów.

Życzenia na Boże Narodzenie - bp Zbigniew Tadeusz Kusy
Wydarzenia 24 grudnia 2019

Niech prawda o nieskończonej miłości Boga ku nam, ludziom, objawiona w poczęciu i Narodzeniu Jego Syna, Jezusa Chrystusa, który stał się Człowiekiem dla naszego zbawienia, dla uwolnienia nas od wszelkiego zła i śmierci, przeniknie nasze serca szczególnie w tym świętym czasie Kościoła, kiedy celebrujemy tę Bożą tajemnicę!

Życzenia na Boże Narodzenie
Wydarzenia 23 grudnia 2019

Jak co roku wsłuchujemy się w słowa tej kolędy, która pobudzaja nas do zadumy nad miłością Boga do człowieka, który przybrawszy ludzką naturę wszedł w nasze życie, w ludzki świat codziennych trosk i zmartwień. Nigdy tak bardzo nie odczuwamy tej bliskości jak w noc Bożego Narodzenia, gdy oglądamy Boga pod postacią bezbronnego dziecięcia, potrzebującego ludzkiej miłości.

Zapraszamy do pobrania najnowszego Informatora misyjnego
Wydarzenia 23 grudnia 2019

Zapraszamy do pobrania najnowszego Informatora misyjnego [Nr 1(26)/grudzień 2019].

List o. Symeona - Boali, RCA
Wydarzenia 21 listopada 2019

Po misyjnych wojażach wróciłem do domu cały i zdrowy. Potrzebowałem trochę czasu by się ogarnąć i nadrobić zaległości, które podczas mojej nieobecności się nawarstwiły, ale w końcu mam chwile, by podzielić się z Wami dobrymi nowinami z misji.

List o. Symeona - Boali, RCA
Wydarzenia 08 listopada 2019

Dopiero co wróciłem z wizyty na wioskach a już lada dzień znów ruszam w teren. Zycie na parafii płynie na dużo wyższych obrotach niż w domu formacyjnym w Bimbo.

Multimedialne Muzeum Misyjne już otwarte!
Wydarzenia 30 października 2019

W poniedziałek, dnia 28 października br. miało miejsce uroczyste otwarcie i poświęcenie Muzeum Misyjnego przy klasztorze w Panewnikach w domu parafialnym przy ulicy Związkowej.

List o. Symeona - Boali, RCA
Wydarzenia 16 października 2019

Ślę Wam gorące pozdrowienia z mieściny nad wodospadami, z Boali. Dobijam pierwszego tygodnia mojej obecności na nowej placówce, toteż chciałbym skreślić Wam kilka słów.

List pasterski Episkopatu Polski z okazji Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego
Wydarzenia 02 października 2019

List pasterski Episkopatu Polski z okazji Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego.

Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny 2019
Wydarzenia 01 października 2019

„Ten czas ma być wstrząsem, który ma nas pobudzić do czynienia dobra. Nie mamy być notariuszami wiary i dozorcami łaski, ale misjonarzami” – powiedział papież Franciszek w homilii wygłoszonej podczas nieszporów rozpoczynających Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny.

Poprzednia strona