Wydarzenia

Nowy Misjonarz z posłaniem do Afryki
Wydarzenia 25 czerwca 2017

W dniu 25.06.2017 r. w kościele pw. św. Wojciecha w Bytomiu podczas Mszy świętej o godz. 12.00 o. Prowincjał Antonin Brząkalik wręczył o. Hieronimowi krzyż misyjny.

Relacja z pielgrzymki przyjaciół misji i Ziemi św. na Górze św. Anny
Wydarzenia 17 czerwca 2017

W sobotę 17 czerwca rozpoczęliśmy na Górze św. Anny 15-tą pielgrzymkę Przyjaciół Misji i Ziemi Świętej. Niestety, pogoda w sobotę była deszczowa.

Wiadomości z Republiki Środkowoafrykańskiej
Wydarzenia 01 czerwca 2017

W Niedzielę Palmową 2013 roku odziały rebeliantów pod przywództwem dżihadistów z Czadu i Sudanu zajęły stolicę RCA Bangui. W mgnieniu oka splądrowali cały kraj niszcząc budynki państwowe, merostwa, więzienia, żandarmerię.

XV pielgrzymka Przyjaciół Misji i Ziemi Świętej
Wydarzenia 30 maja 2017

Z wielką radością po raz 15-sty zapraszamy Was na coroczną pielgrzymkę na Górę św. Anny. W tym roku świętujemy 800-lecie przybycia św. Franciszka do Ziemi Pana Jezusa.

Życzenia WIELKANOCNE z Tazanii
Listy 16 kwietnia 2017

Kościół zaleca nam się smucić się przez 40 dni Wielkiego Postu ale potem zaprasza do świętowania przez 50 dni okresu Wielkanocy. Myślę że przeciętnego tanzańczyka nie trzeba zmuszać do świętowania. Mają to we krwi. Wystarczy prosty rytm wystukany na bębnie I ich nogi rwą się do tańca. Gorzej jest z zaproszeniem ich do przeżywania "chwili" ciszy. To zdecydowanie dla większości z nich jest sprzeczne z ich kulturą opierającą się na tradycji słownego przekazu. o. Placyd Górka OFM

Życzenia WIELKANOCNE oraz kolejne informacje z AFRYKI
Listy 16 kwietnia 2017

Niech Tajemnice Paschalne wprowadzą nas na drogę Jezusa, cierpiącego, ukrzyżowanego, umarłego i zmartwychwstałego,
abyśmy z Nim i w Nim mogli przejść, każdego dnia, ze śmierci do życia! Niech łaski i dary świętego czasu wielkanocnego obfitują w nas samych, w naszych rodzinach i w naszych wspólnotach, odnowieniem życia osobistego i życia z drugimi w jedności serca, w radości i w pokoju! +Tadeusz Zbigniew Kusy, OFM

Życzenia WIELKANOCNE z Boliwii
Listy 16 kwietnia 2017

Życzenia WIELKANOCNE z Boliwii - o. Karol Piela OFM, o. Dominik Mazur OFM, o. Sykstus Gajda OFM.

Nowa Kaplica w wiosce Mote Cristo
Wydarzenia 16 września 2013

Nowa Kaplica w wiosce Mote Cristo - pisze o. Cezary Domagała z Boliwii.

Sytuacja w Środkowej Afryce
Wydarzenia 15 września 2013

Siedzę i popijam herbatę z miętą, marząc o zimnej coli lub piwie. Nie wiem od czego zacząć, trochę się tego nazbierało. W Ketemo jest kościół w którym znajduje się też szkoła jest to wioska oddalona ok 80 km od Rafai w kierunku Banassou.

Podziękowania i informacje. o. Dominik Mazur OFM
Wydarzenia 05 maja 2013

Pragnę wyrazić moja wdzięczność dla wszystkich Dobrodziei Misji. Św. W tym Roku po 4 latach, które upłynęły od ostatniego naszego pobytu w Polsce O. Gustawa i moje.

Poprzednia strona