Wydarzenia

Franciszkańskie Warsztaty Misyjne w Zakroczymiu
Wydarzenia 31 sierpnia 2018

W dniach od 27 do 31 sierpnia, w  klasztorze braci Kapucynów w Zakroczymiu odbyły się kolejne franciszkańskie warsztaty misyjne. Naszą prowincję zakonną reprezentowali o. Dymitr Żyglin - Prowincjalny Sekretarz ds. Ewangelizacji Misyjnej, o. Kordian Merta – misjonarz w RCA, o. Ptolomeusz Kuczmik – misjonarz w Rosji oraz br. Jozafat Kik- alumn V roku.

Spotkanie rodziców i rodzeństwa misjonarzy
Wydarzenia 13 czerwca 2018

Dnia 8 czerwca br. w naszym klasztorze w Panewnikach odbyło się doroczne spotkanie rodziców i rodzeństwa naszych braci misjonarzy. Po Mszy św. której przewodniczył ojciec Dymitr, a kazanie wygłosił ojciec Cezary, udaliśmy się do domu parafialnego na wspólne biesiadowanie.

List o. Symeona - Bimbo, RCA
Wydarzenia 04 czerwca 2018

Lada dzień postawię stopę na polskiej ziemi i poważnie zastanawiałem się nad czym czy to warto jeszcze coś pisać… Ale zważywszy na fakt, że wyjazdem na urlop zamknę moje pierwsze dwa lata posługi na Czarnym Lądzie, doszedłem do wniosku, że cennym będzie poczynienie pewnego podsumowania.

Listy bp. Zbigniewa z podziękowaniem za złożone ofiary
Wydarzenia 16 maja 2018

Niech Pan Jezus Zmartwychwstały obdarza codziennie darami swego Ducha świętego!

Spotkanie Sekretarzy Ewangelizacji Misyjnej
Wydarzenia 03 kwietnia 2018

W dniu 3 kwietnia 2018 r. odbyło się w Krakowie spotkanie Sekretarzy Ewangelizacji Misyjnej trzech Zakonów Franciszkańskich.

Studnia w Boali (Rep. Środkowej Afryki)
Wydarzenia 19 marca 2018

Dzięki hojności  dobrodziejów a w szczególności dzięki III Franciszkańskiemu Zakonowi Świeckich w Częstochowie udało się wybudować studnię na naszej nowej misji, którą przejęliśmy w październiku 2017 roku.

Br. Hieronim o ataku na misję w RCA
Wydarzenia 09 marca 2018

Moi drodzy w ostatnią niedzielę mogliśmy usłyszeć mocne słowa Pana Jezusa, który odpowiada Żydom szukającym znaku:  «Zburzcie tę świątynię, a Ja w trzy dni wzniosę ją na nowo» (J 2,19).

Wielkopostne rekolekcje w Smoleńsku
Wydarzenia 02 marca 2018

W dniach 2-4 marca w naszej parafii p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP we Smoleńsku (Rosja) odbyły się wielkopostne rekolekcje.

Liturgiczna kawa - o. Karol OFM
Listy 22 stycznia 2018

Praca w Puerto Suarez ruszyła ostro z kopyta. Oczywiście jak to zawsze bywa, że nowe miejsce, nowe obyczaje i tym razem mnie zaskoczyły.

o. Karol OFM / Boliwia, Puerto Suarez
Listy 14 stycznia 2018

Tak tutaj w Boliwii jednym słowem można określić klimat, który jest w Puerto Suarez – tropik… Podróż z Santa Cruz do Puerto Suarez przebiegła pomyślnie. Choć to jest 650 km jednak  szybko mi to minęło. Przyjechałem o 5 rano do Puerto Suarez. Tam już przed kościołem czekał na mnie brat zakonny aby wpuścić mnie do domu, gdzie mogłem troszeczkę odpocząć po podróży.

Poprzednia strona