Wydarzenia

Liturgiczna kawa - o. Karol OFM
Listy 22 stycznia 2018

Praca w Puerto Suarez ruszyła ostro z kopyta. Oczywiście jak to zawsze bywa, że nowe miejsce, nowe obyczaje i tym razem mnie zaskoczyły.

o. Karol OFM / Boliwia, Puerto Suarez
Listy 14 stycznia 2018

Tak tutaj w Boliwii jednym słowem można określić klimat, który jest w Puerto Suarez – tropik… Podróż z Santa Cruz do Puerto Suarez przebiegła pomyślnie. Choć to jest 650 km jednak  szybko mi to minęło. Przyjechałem o 5 rano do Puerto Suarez. Tam już przed kościołem czekał na mnie brat zakonny aby wpuścić mnie do domu, gdzie mogłem troszeczkę odpocząć po podróży.

Wojna w Środkowej Afryce
Listy 02 stycznia 2018

W poniedziałek 20 listopada 2017 roku, do Rafai docierają złe wiadomości z wioski Dembia - o czwartej rano zostali zaatakowani przez bojówki muzułmańskie.
Tu wszyscy się z tym liczyli, pytanie tylko, czy pójdą dalej na Rafai? ..
o.Kordian Merta ofm - Rafai - Republika Środkowoafykańska

 

Z życia młodego misjonarza
Listy 02 stycznia 2018

Tak to już w życiu jest, że ostatnie dni starego roku, prowadzą nas w kierunku refleksji nad tym co się wydarzyło, co udało nam się osiągnąć, kogo udało nam się poznać.
Dla mnie osobiście był to rok wyjątkowy, ponieważ spełniło się jedno z moich największych pragnień: Afryka.

31 grudnia 2017, Bimbo, RCA
Wydarzenia 31 grudnia 2017

...by dobrze zacząć ten rok. Generalnie Święta Bożego Narodzenia szybko mijają, ale mam wrażenie że tu, w Afryce jeszcze szybciej. Pewnie dlatego, że brak mi tu wszystkich „polskich wspomagaczy”… Nie ma żywej choinki, nie ma kolęd, nie ma zapachu makówek ani moczki. Brak tu także „drugiego dnia Świąt”...

26 października, Bimbo, RCA
Wydarzenia 26 października 2017

Zaraz po uroczystościach rozpoczęły się już bezpośrednie przygotowania do wyjazdu braci do Boali. Dokładnie dwunastego października ekipa braci – Fabien i Thibaud, na czele z o. Normanem wyruszyła małym busem obficie zapakowanym do naszej nowej misji oddalonej o 90 km od stolicy.

Moi Drodzy, przekazuję i dzielę się tym, co napisalem w ostatnich dniach...+Tadeusz Zbigniew Kusy, OFM
Wydarzenia 20 października 2017

Weź tę Księgę i czytaj, rozważaj to, co czytasz, głoś to, co rozważyłeś, żyj tym, co głosisz !

Nowy Misjonarz z posłaniem do Afryki
Wydarzenia 25 czerwca 2017

W dniu 25.06.2017 r. w kościele pw. św. Wojciecha w Bytomiu podczas Mszy świętej o godz. 12.00 o. Prowincjał Antonin Brząkalik wręczył o. Hieronimowi krzyż misyjny.

Relacja z pielgrzymki przyjaciół misji i Ziemi św. na Górze św. Anny
Wydarzenia 17 czerwca 2017

W sobotę 17 czerwca rozpoczęliśmy na Górze św. Anny 15-tą pielgrzymkę Przyjaciół Misji i Ziemi Świętej. Niestety, pogoda w sobotę była deszczowa.

Wiadomości z Republiki Środkowoafrykańskiej
Wydarzenia 01 czerwca 2017

W Niedzielę Palmową 2013 roku odziały rebeliantów pod przywództwem dżihadistów z Czadu i Sudanu zajęły stolicę RCA Bangui. W mgnieniu oka splądrowali cały kraj niszcząc budynki państwowe, merostwa, więzienia, żandarmerię.

Poprzednia strona