Wydarzenia

List O. Hieronima z RŚA
Wydarzenia 30 września 2019

Dawno nie pisałem i nawet było mi z tym dobrze, ale podczas urlopu uświadomiłem sobie, że sporo osób czeka na wieści. Nie koniecznie na mój temat, ale przede wszystkim o naszych ubogich braciach i losach naszego kraju.

Nowe informacje o. Symeona - Bimbo, RCA
Wydarzenia 27 września 2019

U progu nowych wyzwań duszpasterskich, stojąc między jedną a drugą rzeczywistością, kieruję do Was serdeczne słowa pozdrowień i Boże błogosławieństwo.

Wręczenia krzyża misyjnego Elizeusza Czwerenko
Wydarzenia 08 września 2019

W niedzielę dnia 8 września br., w naszym kościele pw. Św. Wojciecha w Bytomiu miała miejsce uroczystość wręczenia krzyża misyjnego i wysłania do pracy misyjnej w Boliwii ojca Elizeusza Czwerenko.

Franciszkańskie warsztaty misjologiczne - relacja
Wydarzenia 30 sierpnia 2019

W dniach 26-30 sierpnia br. w klasztorze franciszkanów w Katowicach Panewnikach odbyły się Franciszkańskie warsztaty misjologiczne.

Franciszkańskie Warsztaty Misjologiczne - zapowiedź
Wydarzenia 26 sierpnia 2019

W dniach 26–30 VIII 2019 odbędą się Franciszkańskie Warsztaty Misjologiczne. Organizatorem warsztatów jest Franciszkańska Konsulta Misyjna w Polsce.

Przybyli z różnych zakątków świata
Wydarzenia 22 czerwca 2019

W sobotę 22 czerwca br. w Panewnikach odbyło się spotkanie rodziców, rodzeństwa i przyjaciół naszych braci misjonarzy przebywających na urlopie.

16 czerwca 2019, Bimbo, RCA
Wydarzenia 16 czerwca 2019

Kilka słów o chłodnym afrykańskim lecie. Paradoksalnie, im bliżej kalendarzowe lata, tym bardziej „psuje nam się pogoda”. Coraz więcej chmur, chłodnych dni i obfitszych opadów deszczu.

XVII Ogólnopolska Pielgrzymka Przyjaciół Misji i Ziemi Świętej
Wydarzenia 15 czerwca 2019

W dniach 15-16 czerwca 2019  odbyła się kolejna XVII Ogólnopolska Pielgrzymka Przyjaciół Misji i Ziemi Świętej w Międzynarodowym Sanktuarium św. Anny na Górze św. Anny Matki NMP.

Życzenia Wielkanocne 2019
Wydarzenia 20 kwietnia 2019

Chrystus zmartwychwstał, aby człowiek znalazł autentyczne znaczenie istnienia, aby człowiek żył pełnią własnego życia: aby Człowiek żył z Boga i w Bogu. (św. Jan Paweł II)

List Generała na Wielkanoc 2019
Wydarzenia 20 kwietnia 2019

Niech Pan obdarzy was pokojem! Chciałbym w tym roku podzielić się z wami przesłaniem, które należy umiejscowić w kontekście jubileuszu 800-lecia spotkania św. Franciszka z Asyżu z sułtanem Egiptu Malikiem al-Kamilem. Jubileusz ten stał się dla Kościoła i Zakonu szczególną okazją, aby odkryć wymiar refleksji i pogłębienia odnoszących się do kwestii otwartego i pełnego szacunku dialogu z Islamem, a także z innymi wyznaniami.

Poprzednia strona