Wydarzenia

Nie ogarniam tego, co tu się dzieje - o. Kordian - Rafai, RCA, grudzień 2018 r.
Listy 06 grudnia 2018

Nie ogarniam tego, co tu się dzieje. Wojna to jeden z największych nonsensów ludzkości. Kiedy myślę o tym co dzieje się w Republice Środkowoafrykańskiej, cisną mi się do głowy następujące słowa: śmierć, zniszczenie, niesprawiedliwość, krzywda, okrucieństwo, podział, wrogość, zemsta, rozpacz, strach, głupota.

List o. Symeona - Bimbo, RCA
Listy 25 listopada 2018

Kochani, pozwólcie, że w niedzielne popołudnie dosiądę się do Waszego stołu i wypiję z Wami kawę, gawędząc nieco o tym co się u nas, w RCA, dzieje.

Franciszkańskie Warsztaty Misyjne w Zakroczymiu
Wydarzenia 31 sierpnia 2018

W dniach od 27 do 31 sierpnia, w  klasztorze braci Kapucynów w Zakroczymiu odbyły się kolejne franciszkańskie warsztaty misyjne. Naszą prowincję zakonną reprezentowali o. Dymitr Żyglin - Prowincjalny Sekretarz ds. Ewangelizacji Misyjnej, o. Kordian Merta – misjonarz w RCA, o. Ptolomeusz Kuczmik – misjonarz w Rosji oraz br. Jozafat Kik- alumn V roku.

Spotkanie rodziców i rodzeństwa misjonarzy
Wydarzenia 13 czerwca 2018

Dnia 8 czerwca br. w naszym klasztorze w Panewnikach odbyło się doroczne spotkanie rodziców i rodzeństwa naszych braci misjonarzy. Po Mszy św. której przewodniczył ojciec Dymitr, a kazanie wygłosił ojciec Cezary, udaliśmy się do domu parafialnego na wspólne biesiadowanie.

List o. Symeona - Bimbo, RCA
Wydarzenia 04 czerwca 2018

Lada dzień postawię stopę na polskiej ziemi i poważnie zastanawiałem się nad czym czy to warto jeszcze coś pisać… Ale zważywszy na fakt, że wyjazdem na urlop zamknę moje pierwsze dwa lata posługi na Czarnym Lądzie, doszedłem do wniosku, że cennym będzie poczynienie pewnego podsumowania.

Listy bp. Zbigniewa z podziękowaniem za złożone ofiary
Wydarzenia 16 maja 2018

Niech Pan Jezus Zmartwychwstały obdarza codziennie darami swego Ducha świętego!

Spotkanie Sekretarzy Ewangelizacji Misyjnej
Wydarzenia 03 kwietnia 2018

W dniu 3 kwietnia 2018 r. odbyło się w Krakowie spotkanie Sekretarzy Ewangelizacji Misyjnej trzech Zakonów Franciszkańskich.

Studnia w Boali (Rep. Środkowej Afryki)
Wydarzenia 19 marca 2018

Dzięki hojności  dobrodziejów a w szczególności dzięki III Franciszkańskiemu Zakonowi Świeckich w Częstochowie udało się wybudować studnię na naszej nowej misji, którą przejęliśmy w październiku 2017 roku.

Br. Hieronim o ataku na misję w RCA
Wydarzenia 09 marca 2018

Moi drodzy w ostatnią niedzielę mogliśmy usłyszeć mocne słowa Pana Jezusa, który odpowiada Żydom szukającym znaku:  «Zburzcie tę świątynię, a Ja w trzy dni wzniosę ją na nowo» (J 2,19).

Wielkopostne rekolekcje w Smoleńsku
Wydarzenia 02 marca 2018

W dniach 2-4 marca w naszej parafii p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP we Smoleńsku (Rosja) odbyły się wielkopostne rekolekcje.

Poprzednia strona