Wydarzenia

Na Święta Wielkanocne dla Współbraci
Wydarzenia 19 kwietnia 2019

Zbliza sie Wielkanoc, Uroczystosc Chrystusa Pana, Ktory przez swoja smierc i zmartwychwstanie odnowil nasze zycie. Ta tajemnica nowego zycia na pewno inaczej sie przezywa u Was w czasie wiosennym, niz tutaj na tym kontynencie Poludniowej Améryki, gdzie mamy jesienna pore roku. Pomimo tego nie brakuje tutaj roweniez tych znakow nowego zycia w Chrystusie zmartwychwstalym.

List o. Symeona (Marzec) - Bimbo, RCA
Wydarzenia 29 marca 2019

Czas Wielkiego Postu osiągnął już swój półmetek. Niewątpliwie jest to czas umartwienia. Są takie, które sami sobie narzucamy. Są i takie, które przychodzą ni stąd ni z owąd, a nam pozostaje je zaakceptować i Bogu ofiarować.

List o. Symeona - Bimbo, RCA
Wydarzenia 28 lutego 2019

W ostatnich dniach doczekaliśmy się w Bimbo deszczu. W końcu. Nasz ogród już praktycznie obumarł, trawnik bezwstydnie odsłonił nagość ziemi, a pył dosięgnął już każdego zakamarka naszego domu. Czekaliśmy na ten mangowy deszcz, jak drzewa mangowce – by zaowocować w najbliższych miesiącach.

Dofinansowanie dzwonów - Zbigniew Tadeusz KUSY, OFM
Listy 14 lutego 2019

Niech w 125-lecie ewangelizacji ludów Republiki Środkowoafrykańskiej nowe dzwony w parafiach głoszą tajemnice Chrystusa i zwołują lud Boży, aby Go wielbić i Mu służyć!

List o. Symeona - Bimbo, RCA
Wydarzenia 28 stycznia 2019

Oto po miesiącu od ostatniego maila siedzę sobie na zakupionych w owym czasie drewnianych fotelach (które trzymają się całkiem nieźle), w jednym z nielicznych z zacienionych miejsc na naszej posesji, chroniąc się przed afrykańskim żarem ponad 33-sto stopniowej temperatury, i spoglądam lekko w przeszłość, by oddać Bogu chwałę za to jak zlewa na nas nieustannie swoje łaski… mimo że Afrykańskie niebo zamknęło się nad nami grubo ponad półtora miesiąca temu i żadnej kropli dotąd na ziemie nie spuściło…

Życzenia na Boże Narodzenie
Wydarzenia 24 grudnia 2018

„W mocy Bożego Ducha” (hasło obecnego Roku Duszpasterskiego), bez którego pomocy nikt nie może powiedzieć, że Jezus jest Panem (por. 1 Kor 12, 3), wyznajemy wiarę w Tego, który był „na początku”, w którym „było życie” (por. J 1, 1.4.) i który objawił się nam w ludzkim ciele (por. 1 J 1, 2). Niech Duch, który zstąpił na Maryję w momencie Zwiastowania (por. Łk 1, 35), napełni Was radością w tych dniach świętowania pamiątki przyjścia na świat Wcielonego Słowa. Jego Obecność w Was niech będzie nagrodą i wyrazem naszej wdzięczności za to, że dzięki Waszej modlitwie i materialnemu wsparciu ta Radosna Nowina może się rozszerzać w świecie poprzez posługę naszych misjonarzy.

Informator misyjny / grudzień 2018
Wydarzenia 23 grudnia 2018

Zapraszamy do pobrania najnowszego Informatora misyjnego [Nr 2(25)/grudzień 2018].

Życzenia na Boże Narodzenie - List o. Symeona
Listy 19 grudnia 2018

Zbliżają się święta Bożego ryzyka. To chwile gdy Bóg poszedł w ciemno, za głosem swego miłosiernego serca. Nie kalkulował, nie rozważał, nie wahał się, ale postawił wszystko na jedną kartę: Poślę mojego Syna, uszanują mojego Syna. Przyszedł. Zamieszkał. Zapłakał.

Nie ogarniam tego, co tu się dzieje - o. Kordian - Rafai, RCA, grudzień 2018 r.
Listy 06 grudnia 2018

Nie ogarniam tego, co tu się dzieje. Wojna to jeden z największych nonsensów ludzkości. Kiedy myślę o tym co dzieje się w Republice Środkowoafrykańskiej, cisną mi się do głowy następujące słowa: śmierć, zniszczenie, niesprawiedliwość, krzywda, okrucieństwo, podział, wrogość, zemsta, rozpacz, strach, głupota.

List o. Symeona - Bimbo, RCA
Listy 25 listopada 2018

Kochani, pozwólcie, że w niedzielne popołudnie dosiądę się do Waszego stołu i wypiję z Wami kawę, gawędząc nieco o tym co się u nas, w RCA, dzieje.

Poprzednia strona