Wydarzenia

List o. Symeona - Boali, RCA
Wydarzenia 23 marca 2020

Jak to czasem bywa, brak mi weny. Ale krótki wgląd na poprzednią datę mojego listu szybko mnie zmotywował, by jednak napisać, by zachować pewną ciągłość.

Zdjęcia z Afryki - O. Symeon
Wydarzenia 14 lutego 2020

Zapraszamy do przeglądania najnowszych zdjęć przesłanych przez o. Symeona.

Pomagamy Boali
Wydarzenia 01 lutego 2020

Mam na imię br. Symeon Masarczyk. Jestem franciszkaninem, kapłanem, misjonarzem w Republice Środkowoafrykańskiej. Od trzech miesięcy posługuję jako proboszcz w parafii św. Piotra Apostoła w Boali, w Archidiecezji Bangui. Zważywszy na liczbę formacji, które pragniemy przeprowadzić w tym roku oraz na wydatki z nimi związane, zwracamy się z gorącą prośba o pokrycie kosztów przedstawionych projektów.

Życzenia na Boże Narodzenie - bp Zbigniew Tadeusz Kusy
Wydarzenia 24 grudnia 2019

Niech prawda o nieskończonej miłości Boga ku nam, ludziom, objawiona w poczęciu i Narodzeniu Jego Syna, Jezusa Chrystusa, który stał się Człowiekiem dla naszego zbawienia, dla uwolnienia nas od wszelkiego zła i śmierci, przeniknie nasze serca szczególnie w tym świętym czasie Kościoła, kiedy celebrujemy tę Bożą tajemnicę!

Życzenia na Boże Narodzenie
Wydarzenia 23 grudnia 2019

Jak co roku wsłuchujemy się w słowa tej kolędy, która pobudzaja nas do zadumy nad miłością Boga do człowieka, który przybrawszy ludzką naturę wszedł w nasze życie, w ludzki świat codziennych trosk i zmartwień. Nigdy tak bardzo nie odczuwamy tej bliskości jak w noc Bożego Narodzenia, gdy oglądamy Boga pod postacią bezbronnego dziecięcia, potrzebującego ludzkiej miłości.

Zapraszamy do pobrania najnowszego Informatora misyjnego
Wydarzenia 23 grudnia 2019

Zapraszamy do pobrania najnowszego Informatora misyjnego [Nr 1(26)/grudzień 2019].

List o. Symeona - Boali, RCA
Wydarzenia 21 listopada 2019

Po misyjnych wojażach wróciłem do domu cały i zdrowy. Potrzebowałem trochę czasu by się ogarnąć i nadrobić zaległości, które podczas mojej nieobecności się nawarstwiły, ale w końcu mam chwile, by podzielić się z Wami dobrymi nowinami z misji.

List o. Symeona - Boali, RCA
Wydarzenia 08 listopada 2019

Dopiero co wróciłem z wizyty na wioskach a już lada dzień znów ruszam w teren. Zycie na parafii płynie na dużo wyższych obrotach niż w domu formacyjnym w Bimbo.

Multimedialne Muzeum Misyjne już otwarte!
Wydarzenia 30 października 2019

W poniedziałek, dnia 28 października br. miało miejsce uroczyste otwarcie i poświęcenie Muzeum Misyjnego przy klasztorze w Panewnikach w domu parafialnym przy ulicy Związkowej.

List o. Symeona - Boali, RCA
Wydarzenia 16 października 2019

Ślę Wam gorące pozdrowienia z mieściny nad wodospadami, z Boali. Dobijam pierwszego tygodnia mojej obecności na nowej placówce, toteż chciałbym skreślić Wam kilka słów.

Poprzednia strona