Aktualności

Przybyli z różnych zakątków świata
Wydarzenia 22 czerwca 2019

W sobotę 22 czerwca br. w Panewnikach odbyło się spotkanie rodziców, rodzeństwa i przyjaciół naszych braci misjonarzy przebywających na urlopie.

16 czerwca 2019, Bimbo, RCA
Wydarzenia 16 czerwca 2019

Kilka słów o chłodnym afrykańskim lecie. Paradoksalnie, im bliżej kalendarzowe lata, tym bardziej „psuje nam się pogoda”. Coraz więcej chmur, chłodnych dni i obfitszych opadów deszczu.

XVII Ogólnopolska Pielgrzymka Przyjaciół Misji i Ziemi Świętej
Wydarzenia 15 czerwca 2019

W dniach 15-16 czerwca 2019  odbyła się kolejna XVII Ogólnopolska Pielgrzymka Przyjaciół Misji i Ziemi Świętej w Międzynarodowym Sanktuarium św. Anny na Górze św. Anny Matki NMP.

Życzenia Wielkanocne 2019
Wydarzenia 20 kwietnia 2019

Chrystus zmartwychwstał, aby człowiek znalazł autentyczne znaczenie istnienia, aby człowiek żył pełnią własnego życia: aby Człowiek żył z Boga i w Bogu. (św. Jan Paweł II)

List Generała na Wielkanoc 2019
Wydarzenia 20 kwietnia 2019

Niech Pan obdarzy was pokojem! Chciałbym w tym roku podzielić się z wami przesłaniem, które należy umiejscowić w kontekście jubileuszu 800-lecia spotkania św. Franciszka z Asyżu z sułtanem Egiptu Malikiem al-Kamilem. Jubileusz ten stał się dla Kościoła i Zakonu szczególną okazją, aby odkryć wymiar refleksji i pogłębienia odnoszących się do kwestii otwartego i pełnego szacunku dialogu z Islamem, a także z innymi wyznaniami.

Na Święta Wielkanocne dla Współbraci
Wydarzenia 19 kwietnia 2019

Zbliza sie Wielkanoc, Uroczystosc Chrystusa Pana, Ktory przez swoja smierc i zmartwychwstanie odnowil nasze zycie. Ta tajemnica nowego zycia na pewno inaczej sie przezywa u Was w czasie wiosennym, niz tutaj na tym kontynencie Poludniowej Améryki, gdzie mamy jesienna pore roku. Pomimo tego nie brakuje tutaj roweniez tych znakow nowego zycia w Chrystusie zmartwychwstalym.

List o. Symeona (Marzec) - Bimbo, RCA
Wydarzenia 29 marca 2019

Czas Wielkiego Postu osiągnął już swój półmetek. Niewątpliwie jest to czas umartwienia. Są takie, które sami sobie narzucamy. Są i takie, które przychodzą ni stąd ni z owąd, a nam pozostaje je zaakceptować i Bogu ofiarować.

List o. Symeona - Bimbo, RCA
Wydarzenia 28 lutego 2019

W ostatnich dniach doczekaliśmy się w Bimbo deszczu. W końcu. Nasz ogród już praktycznie obumarł, trawnik bezwstydnie odsłonił nagość ziemi, a pył dosięgnął już każdego zakamarka naszego domu. Czekaliśmy na ten mangowy deszcz, jak drzewa mangowce – by zaowocować w najbliższych miesiącach.

Dofinansowanie dzwonów - Zbigniew Tadeusz KUSY, OFM
Listy 14 lutego 2019

Niech w 125-lecie ewangelizacji ludów Republiki Środkowoafrykańskiej nowe dzwony w parafiach głoszą tajemnice Chrystusa i zwołują lud Boży, aby Go wielbić i Mu służyć!

List o. Symeona - Bimbo, RCA
Wydarzenia 28 stycznia 2019

Oto po miesiącu od ostatniego maila siedzę sobie na zakupionych w owym czasie drewnianych fotelach (które trzymają się całkiem nieźle), w jednym z nielicznych z zacienionych miejsc na naszej posesji, chroniąc się przed afrykańskim żarem ponad 33-sto stopniowej temperatury, i spoglądam lekko w przeszłość, by oddać Bogu chwałę za to jak zlewa na nas nieustannie swoje łaski… mimo że Afrykańskie niebo zamknęło się nad nami grubo ponad półtora miesiąca temu i żadnej kropli dotąd na ziemie nie spuściło…