Aktualności

List o. Symeona - Boali, RCA
Wydarzenia 08 listopada 2019

Dopiero co wróciłem z wizyty na wioskach a już lada dzień znów ruszam w teren. Zycie na parafii płynie na dużo wyższych obrotach niż w domu formacyjnym w Bimbo.

Multimedialne Muzeum Misyjne już otwarte!
Wydarzenia 30 października 2019

W poniedziałek, dnia 28 października br. miało miejsce uroczyste otwarcie i poświęcenie Muzeum Misyjnego przy klasztorze w Panewnikach w domu parafialnym przy ulicy Związkowej.

List o. Symeona - Boali, RCA
Wydarzenia 16 października 2019

Ślę Wam gorące pozdrowienia z mieściny nad wodospadami, z Boali. Dobijam pierwszego tygodnia mojej obecności na nowej placówce, toteż chciałbym skreślić Wam kilka słów.

List pasterski Episkopatu Polski z okazji Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego
Wydarzenia 02 października 2019

List pasterski Episkopatu Polski z okazji Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego.

Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny 2019
Wydarzenia 01 października 2019

„Ten czas ma być wstrząsem, który ma nas pobudzić do czynienia dobra. Nie mamy być notariuszami wiary i dozorcami łaski, ale misjonarzami” – powiedział papież Franciszek w homilii wygłoszonej podczas nieszporów rozpoczynających Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny.

List O. Hieronima z RŚA
Wydarzenia 30 września 2019

Dawno nie pisałem i nawet było mi z tym dobrze, ale podczas urlopu uświadomiłem sobie, że sporo osób czeka na wieści. Nie koniecznie na mój temat, ale przede wszystkim o naszych ubogich braciach i losach naszego kraju.

Nowe informacje o. Symeona - Bimbo, RCA
Wydarzenia 27 września 2019

U progu nowych wyzwań duszpasterskich, stojąc między jedną a drugą rzeczywistością, kieruję do Was serdeczne słowa pozdrowień i Boże błogosławieństwo.

Wręczenia krzyża misyjnego Elizeusza Czwerenko
Wydarzenia 08 września 2019

W niedzielę dnia 8 września br., w naszym kościele pw. Św. Wojciecha w Bytomiu miała miejsce uroczystość wręczenia krzyża misyjnego i wysłania do pracy misyjnej w Boliwii ojca Elizeusza Czwerenko.

Franciszkańskie warsztaty misjologiczne - relacja
Wydarzenia 30 sierpnia 2019

W dniach 26-30 sierpnia br. w klasztorze franciszkanów w Katowicach Panewnikach odbyły się Franciszkańskie warsztaty misjologiczne.

Franciszkańskie Warsztaty Misjologiczne - zapowiedź
Wydarzenia 26 sierpnia 2019

W dniach 26–30 VIII 2019 odbędą się Franciszkańskie Warsztaty Misjologiczne. Organizatorem warsztatów jest Franciszkańska Konsulta Misyjna w Polsce.