Aktualności

List o. Symeona - Boali, RCA
Wydarzenia 07 października 2021

Moje egzotyczne wakacje dobiegły już końca i automatycznie wpadłem w rytm duszpasterskich zajęć. Mimo że czas spędzony w Rafai już daleko za mną, to jednak pozostaje w mojej pamięci. Był to czas wyjątkowy.

Podziękowanie za pomoc w zakupie samochodu terenowego do potrzeb biskupa
Wydarzenia 13 maja 2021

Drodzy Dobroczyńcy, Ofiarodawcy i Ofiarodawczynie wspomagający projekty misyjne przedstawiane i organizowane przez MIVA Polska, niech Pan Jezus Zmartwychwstały będzie z Wami na wszystkich drogach, jak był z uczniami podążającymi do Emaus, niech Maryja Wam towarzyszy w niesieniu Jezusa drugim ludziom, jak wtedy, kiedy podążała do Elżbiety, a święty Krzysztof niech czuwa i prowadzi bezpiecznie!

Życzenia - Wielkanoc 2021
Wydarzenia 04 kwietnia 2021

Drodzy Przyjaciele Misji Franciszkańskich! Wielkanoc to czas nadziei, czas odnawiania się wiary w Miłosierdzie Boże i dobro drugiego człowieka. W imieniu wspólnoty sekretariatu misyjnego życzę, by nadchodzące dni przyniosły Wam mnogość łask, pokoju i miłości.

Życzenia na Wielkanoc - o. Placyd, Tanzania
Wydarzenia 30 marca 2021

Pokój o Dobro! Drodzy Przyjaciele Misji Franciszkańskich! Kolejny raz przygotowujemy się do celebracji Triduum Paschalnego, które wprowadzi nas w tajemnicę Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Nasz Zbawiciel, Zwycięzca śmierci i szatana, zapewnia nas, że i my zmartwychwstaniemy (1Kor 15, 14-15)! Tak więc misja Kościoła i nasze w nim nauczanie nie jest daremne i ma sens, szczególnie w tym czasie mroku i niepewności. Nasza wiara nie jest próżna! Jest ona niezbędna, bo budzi w nas nadzieję, która zawieść nie może (Rz 5,5).

List o. Oktawiana - Santa Cruz, Boliwia
Wydarzenia 15 lutego 2021

Od 01.01.2021 roku z woli zarządu naszej franciszkańskiej Prowincji Zakonnej św. Franciszka i za zgodą Biskupa Roberta Flecka, ordynariusza Diecezji San Ignacio w Boliwii, powierzono mi urząd proboszcza parafii Santa Cruz - św. Krzyża i gwardiana (przełożonego) wspólnoty klasztornej św. Leopolda w miejscowości  Puerto Suarez.

List o. Symeona - Boali, RCA
Wydarzenia 18 stycznia 2021

Choć miesiąc jeszcze nie minął zabieram się do pisania, by nieco zaktualizować informacje na temat naszej sytuacji. Dziękuję wszystkim tym, którzy wyrażają troskę o nasze życie i posługiwanie. Cieszę się, że wieści z Afryki znajdują tak wrażliwych odbiorców.

Życzenia na Boże Narodzenie
Wydarzenia 24 grudnia 2020

Po raz kolejny przeżywać będziemy tajemnicę uniżenia się Boga. Bóg w stajni! Bóg w żłobie! Bóg w chłodzie! Dlaczego? Odpowiedź daje nam św. Jan w Ewangelii: „Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne” (J 3,16). A więc z miłości!

List - Antoni Bonifacy Reimann, OFM
Wydarzenia 24 grudnia 2020

Drodzy Wspolbracia. Skorzystajmy wiec z tego kolejnego czasu laski w naszej historii zżycia jakim jest kończący się Adwent i rozpoczynający się czas Bożego Narodzenia, aby rozgrzać “nasz silnik”, czyli  życie wewnętrzne: rozgrzać naszą wiarę, czasami uśpioną; nadzieję poddana próbie pesymizmu, i miłość, która pozwala wyjść z zamknięcia własnego egoizmu.

Święta w cieniu rebelii
Wydarzenia 24 grudnia 2020

Wraz z upływającym Adwentem sytuacja na naszej misji zmienia się diametralnie. Moje dotychczasowe plany w dość dużej mierze się powiodły. Dalsze będą musiały z pewnością poczekać. Udało mi się odwiedzić trzy wioski o których wspominałem.

Życzenia na Boże Narodzenie - o. Placyd, Tanzania
Wydarzenia 23 grudnia 2020

Święta Bożego Narodzenia, w tym roku naznaczonym przede wszystkim cierpieniem,  bezsilnością i bezradnością wielu z nas  z powodu pandemii, w jakiś sposób współbrzmią ze słowami śpiewanej przed laty pastorałki.